Autokary Wynajem autokarów (Policz sam) Cennik Wolne terminy Informacje ogólne Kontakty Zapytaj Dokumenty Door to door Bilety autokarowe Ubezpieczenie Karta EURO26 Last minute Przewozy krajowe Transfery na lotnisko
 
"TravelGroup" Sp. z o.o.
Biuro Podróży
ul. Kalinowa 1/1
43-309 Bielsko-Biała
tel. +48 33 482 40 20
fax: +48 (33) 816 10 42
infolinia: 801 62 62 84

gsm1: +48 501768844 24h
gsm2: +48 797999090
gsm3: +48 509878000 24h
gsm4: +48 508567621


BELGIA
+3228084232 Bruksela

SZWAJCARIA
+41435012912 Zurych

USA
+16502822412 Mountain View

WIELKA BRYTANIA
+442031294813 Londyn

WŁOCHY
+3904611560087 Trentino

e-mail: biuro@travelplan.pl
Godziny pracy biura:
Poniedziałek - Piątek: 8-18;
 
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach
Symbol oferty: 1701/1719
Państwo: Iran
Region: Teheran
Miasto: Teheran
Transport: Autokar, Samolot
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji
świadczenia:
TERMINY: 21.03 – 05.04.2018; 28.04 – 13.05.2018; 23.06 - 08.07.2018; 04.08 - 19.08.2018; 15.09 – 30.09.2018; 06.10 - 21.10.2018. CENA: 5 450 PLN + 1 620 USD; I rata: 800 PLN płatne przy zapisie; II rata: 5 450 PLN na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata); III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą. CENA ZAWIERA: - przelot na trasie Warszawa - Teheran - Warszawa; - zakwaterowanie: hotele 3* i 4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami; - wyżywienie: śniadania; - transport klimatyzowanym busem; - opiekę pilota - przewodnika oraz pilota miejscowego; - wizę irańską; - ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR). W CENIE NIE SĄ ZAWARTE: - bilety wstępu 240 USD; - zwyczajowe napiwki 70 USD; - dopłata do pokoju 1-osobowego 420 USD;
Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., WAW-THR, THR-WAW, Uczestnik
OPIS:
IRAN
Podróż przez dawną Persję - krainę legend, wielkich władców, wspaniałych skarbów kultury starożytnej
i muzułmańskiej, ziemię zamieszkaną przez gościnnych i życzliwych Irańczyków.
Teheran - Hamadan - Kermanszah - Ahwaz - Sziraz - Jazd - Isfahan - Kaszan - Teheran

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Teheranu przez jeden z portów tranzytowych.

DZIEŃ 2:
Przylot do Teheranu, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie Teheranu rozpoczniemy od chwili zadumy na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy pielgrzymi i żołnierze armii gen. Andersa przyjęci przez gościnny Iran w czasie 2 wojny światowej. Wizyta w Skarbcu Klejnotów Narodowych, gdzie wśród wspaniałości zgromadzonych przez władców Persji można obejrzeć m.in. największy różowy diament świata Darya-ye Nur (-Morze Światła”) oraz klejnoty koronne dynastii Pahlawi. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Hamadanu, po drodze wizyta w Ali Sadr - wspaniałej jaskini wodnej z okresu jurajskiego, położonej na wysokości 2 100 m n.p.m. Po przyjeździe do Hamadanu zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych obiektów miasta, o którym pisał już Herodot w 5 w. p.n.e., zbudowanego według dawnych założeń z czasów Medów, zwanego Hegmatane - mauzoleum -Księcia Uczonych” z 10/11 w. - Awicenny, który wywarł wielki wpływ na naukę europejską, szczególnie medycynę; świętego dla żydów miejsca - mauzoleum Estery i Mordechaja, których historię związaną z historią Persji opowiada biblijna Księga Estery. Chwila oddechu pod wodospadem w pięknej dolinie Abbas Abad, gdzie po raz pierwszy spotkamy się z pismem klinowym starożytnej Persji, inskrypcjami królów z VI/V w p.n.e., umieszczonymi w miejscu zwanym Gandż Nameh (-Księga Skarbów”). Po drodze do miasta Kermanszah wizyta na terenie dawnej świątyni bogini słodkich wód - Anahity w Kangavar, przystanek przy skale Behistun, ważnym miejscu z historii Persji, gdzie obejrzymy Heraklesa Partyjskiego (II w.) oraz wyrytą w skale autobiografię największego króla starożytnej Persji - Dariusza. Zwiedzanie Tak-e Bustan, reliefów wykonanych w skalnych grotach za panowania dynastii Sasanidów (3-6 w.). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Ahwazu, podziwianie różnorodnych krajobrazów, od pokrytych roślinnością wzgórz poprzez wspaniałą dolinę rzeki Karche oraz księżycowy krajobraz pocięty kanionami po wjeździe do prowincji Chuzestan. Zwiedzanie miasta Szusz, znanego w starożytności jako Suza, stolica Elamu, a następnie dynastii Achemenidów. Oglądanie pozostałości Apadany, sali tronowej króla Dariusza, a następnie dla chętnych spacer wkoło zamku z pilotem, który pokaże miejsce znalezienia tzw. Kodeksu Hammurabiego oraz wbudowane w mury z 19 w. cegły z napisami klinowymi pochodzące ze starożytnej Suzy. Wizyta na dziedzińcu mauzoleum biblijnego proroka Daniela (wejście do środka w zależności od udostępnienia). Przejazd do Czogha Zambil, zwiedzanie największej atrakcji w regionie - elamickiego zigguratu z 13 w. p.n.e. Przyjazd do Ahwazu, miasta położonego nad największą rzeką Iranu - Karunem, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6:
Wczesna pobudka, śniadanie i wyjazd do Szirazu. Przejazd wzdłuż pól naftowych, gdzie zobaczymy płonące -świeczki” (zakaz fotografowania instalacji naftowych). Następnie zatrzymamy się w Biszapur, gdzie po zwycięstwie nad Rzymianami król Szapur 1 wybudował miasto (3 w.) i więził tam cesarza Waleriana oraz utrwalił swoje sukcesy na skalnych reliefach wzdłuż brzegu rzeki. Przejazd przez wspaniałe góry Zagros, przystanek przy znaczącym w historii Persji miejscu zwanym Abu’l-Hayat. Zakwaterowanie w hotelu w Szirazie, nocleg.

DZIEŃ 7:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do jednej z największych atrakcji Iranu - Persepolis, do którego Europejczycy dotarli już w 17 w. Zwiedzanie pozostałości dawnej stolicy ceremonialnej największego imperium świata starożytnego, m.in. Bramy Wszystkich Narodów, Sali 100 Kolumn, Apadany, pałaców Dariusza i Kserksesa. Zwiedzanie reliefów skalnych w Naksz-e Radżab oraz przejazd do perskiej Doliny Królów - Naksz-e Rustam, gdzie znajdują się groby skalne wielkich władców starożytnej Persji, a także wspaniałe reliefy z okresu Sasanidów. Przejazd do Pasargade, pierwszej stolicy Achemenidów, założonej przez Cyrusa II Wielkiego, twórcę potęgi perskiej, gdzie zobaczymy grobowiec władcy oraz pozostałości pałaców i świątyń. Powrót do Szirazu na nocleg..

DZIEŃ 8:
Po śniadaniu oglądanie Bramy Koranu, pod którą przejdziemy, aby sprzyjało nam szczęście jak dawnym podróżnym. Następnie wizyta w Ogrodzie Eram, spacer alejkami i podziwianie oryginalnych roślin pochodzących z różnych zakątków świata. Wizyta w mauzoleum Hafeza - poety z 14 w., którego utwory do dziś wzruszają i inspirują Irańczyków. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie kompleksu Vakila (cytadela, meczet). Czas wolny. Dla chętnych wizyta na bazarze Vakila w celu zakupu pamiątek. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9:
Wczesne śniadanie i wyjazd do Jazdu. Przejazd przez góry Zagros, których szczyty wznoszą się na ponad 4 000 m n.p.m. oraz przez obszary pustynne, wśród których położone jest owiane legendami miasto Abarkuh, gdzie zatrzymamy się, aby zobaczyć najstarsze drzewo Iranu, liczący sobie kilka tysięcy lat cyprys. Zwiedzanie Jazdu, gdzie od wieków mieszka najwięcej wyznawców Zaratusztry - Świątynia Ognia, takije - miejsce uroczystości żałobnych na śmierć Husejna - syna Alego, pięknie zdobiony meczet z 14 w. oraz Stare Miasto, gdzie można zagubić się w plątaninie wąskich uliczek. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10:
Po śniadaniu przejazd do -dachme” - wież milczenia, gdzie dawniej zostawiano ciała, aby oczyściły je drapieżne ptaki. Następnie wyjazd do Isfahanu, najpiękniejszego miasta Iranu, słynnego z błękitnych kopuł i wspaniałych zabytków. Po drodze postój w mieście Nain, gdzie znajduje się geograficzny środek Iranu. Po przyjeździe do Isfahanu zwiedzanie mostów - od najstarszego Szahrestan poprzez most 33 łuków do najpiękniejszego Chadżu na rzece Zajand-e Rud. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer do dawnego karawanseraju z XVII w. zaadaptowanego na pięciogwiazdkowy hotel.

DZIEŃ 11:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta - Pałacu 40 Kolumn, pięknego przykładu architektury pałacowo-ogrodowej z 17 w., następnie spacer na ogromny Plac Imama ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Wizyta w Meczecie Imama, stanowiącym najwspanialsze dzieło z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego (17 w.) oraz w meczecie Lotfollaha, znanego ze wspaniałych zdobień oraz fantastycznej gry świateł. Zapoznanie się z perskimi dywanami oraz miniaturami. Wizyta w Pałacu Ali Kapu. Czas wolny na zabytkowym bazarze w celu zakupu pamiątek. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 12:
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Isfahanu - przejazd do dzielnicy Dżulfa i zwiedzanie katedry ormiańskiej Vank (17 w.) dekorowanej malowidłami scen biblijnych oraz muzeum z bezcennymi zbiorami kultury Ormian. Przejazd do starej muzułmańskiej dzielnicy i zwiedzanie najwspanialszego dzieła z okresu seldżuckiego - Meczetu Piątkowego z 9/12 w., a następnie przejazd do najsłynniejszych Trzęsących Się Minaretów z okresu mongolskiego (14 w.). Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 13:
Śniadanie. Wyjazd do Kaszanu. Po drodze przystanek w mieście Natanz, gdzie znajduje się meczet z 14 w. stojący w sąsiedztwie równie starych platanów oraz we wsi Abijane zbudowanej z czerwonej gliny, dawniej obronnej wsi ukrytej na zboczach góry Karkas. Przyjazd do Kaszanu, miasta o charakterystycznych wieżyczkach -łapiących wiatr”. Zwiedzanie miasta - zabytkowego domu kupieckiego rodziny Borudżerdi (lub Tabatabai). Zakwaterowanie w hotelu. Następnie wizyta na wzgórzu Sialk - prehistorycznym stanowisku archeologicznym, gdzie cywilizacja kwitła już w 6-5 tysiącleciu p.n.e. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 14:
Po śniadaniu wizyta w ogrodzie historycznym Fin, omywanym przez potok spływający z gór, a następnie wyjazd do Teheranu. Przyjazd. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Teheranie.

DZIEŃ 15:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Teheranu - kompleks pałacowo-parkowy Saad Abad - zwiedzanie jednego z pałaców szacha z dynastii Pahlawi. Wizyta w Muzeum Iranu Starożytnego, która będzie podsumowaniem naszej podróży; obejrzymy eksponaty pochodzące ze znanych już nam miejsc poczynając od czasów prehistorycznych poprzez dynastie starożytne. Czas wolny na przygotowanie się do podróży powrotnej do kraju.

DZIEŃ 16:
Wylot do Polski przez jeden z portów tranzytowych. Przylot do Warszawy.

TERMINY:
21.03 - 05.04.2018
21.04 - 06.05.2018
23.06 - 08.07.2018
04.08 - 19.08.2018
15.09 - 30.09.2018
06.10 - 21.10.2018

CENA: 5 450 PLN + 1 620 USD
1 rata: 800 PLN płatne przy zapisie
2 rata: 5 450 PLN na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)
3 rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Teheran - Warszawa
- zakwaterowanie - hotele 3* i 4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami
- wyżywienie - śniadania
- transport klimatyzowanym busem
- opiekę pilota - przewodnika oraz pilota miejscowego
- wizę irańską
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:
- bilety wstępu 240 USD
- zwyczajowe napiwki 70 USD
- dopłata do pokoju 1-osobowego 420 USD

Atrakcje:
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
Iran - kraj ludzi o uśmiechniętych oczach Teheran Iran
CENNIK
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2018-03-21 do:2018-04-05 16 katalogowa A 5450 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od:2018-04-28 do:2018-05-13 16 katalogowa A 5450 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od:2018-06-23 do:2018-07-08 16 katalogowa A 5450 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od:2018-08-04 do:2018-08-19 16 katalogowa A 5450 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od:2018-09-15 do:2018-09-30 16 katalogowa A 5450 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobach
od:2018-10-06 do:2018-10-21 16 katalogowa A 5450 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: III rata: 1 620 USD uczestnik zabiera ze sobą
Wyjazd dochodzi do skutku przy min. 15 osobachMercedes Tourismo L17 RHD
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
57+2+1
Rok produkcji:
2008
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
autokar ekskluzywny Mercedes Tourismo L17 RHD
Mercedes 404
Wycieczka, pielgrzymka - sprawdź dostępność i wynajmij autokar.
Ilość miejsc:
48+1
Rok produkcji:
1998
Klimatyzacja, LCD, DVD
Mercedes 404
Setra S315 HD
Duży pewny autokar idealny wynajem na wycieczkę lub pielgrzymkę.
Ilość miejsc:
49+2+1
Rok produkcji:
2000
Klimatyzacja, WC, LCD, DVD
Setra S315 HD
Mercedes Atego
Luksusowy autokar marki mercedes do wynajęcia na wycieczkę autokarową, pielgrzymkę i inne okazje...
Ilość miejsc:
34+1
Rok produkcji:
2006
Klimatyzacja, LCD, DVD
autokar ekskluzywny Mercedes Atego
Volvo Padane
Wycieczka szkolna, pielgrzymka? wynajem autokaru Volvo Padane to doskonałe rozwiązanie.
Ilość miejsc:
56+1
Rok produkcji:
1988
Klimatyzacja, LCD, DVD
Volvo Padane
Ford Transit
Wynajem busów - tanie busy na wycieczkę, transport z lotniska, transport door-to-door i inne okazje.
Ilość miejsc:
14+1
Rok produkcji:
2005
Klimatyzacja, LCD, DVD
Ford Transit
Mercedes Tourismo 350
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
49+1+1
Rok produkcji:
2001
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Mercedes Tourismo 350
Mercedes Tourismo 350
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
49+1+1
Rok produkcji:
2002
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Mercedes Tourismo 350
Mercedes 404
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
49+1+1
Rok produkcji:
2001
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Mercedes 404
Mercedes Travego 580
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
48+2+1
Rok produkcji:
2005
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Mercedes Travego 580
Iveco
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
20+1
Rok produkcji:
2005
Klimatyzacja
Iveco
Mercedes Sprinter
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
20+1
Rok produkcji:
2005
Klimatyzacja
Mercedes Sprinter
NEOPLAN 3316 SHD
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
49+1
Klimatyzacja, wc, dvd
NEOPLAN
MERCEDES ERNST AUWARTER 815 D
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
25+1
Klimatyzacja, video, cd
MERCEDES ERNST AUWARTER 815 D
BOVA magiq
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
49+1+1
Rok produkcji:
2006
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
BOVA magiq
Solaris Vacanza 13
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
53+1+1
Rok produkcji:
2006
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Solaris Vacanza 13
Setra 416 GT-HD
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
53+1+1
Rok produkcji:
2010
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Setra 416 GT-HD
Setra 417 GT-HD
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
57+2+1
Rok produkcji:
2011
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
Setra 417 GT-HD
MAN Lion's Coach L
Wynajem autokarów na wycieczkę, pielgrzymkę - zobacz prezentację oraz szczegółowy opis autokaru.
Ilość miejsc:
57+2+1
Rok produkcji:
2008
Klimatyzacja,WC, LCD, DVD
MAN Lion's Coach L

Albania, Andora, Antarktyda, Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bhutan, Białoruś, Birma (Myanmar), Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czad, Czarnogóra, Czechy, Ekwador, Estonia, Etiopia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana Francuska, Hawaje, Hiszpania, Hiszpania/Majorka, Holandia, Indie, Indonezja, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Kambodża, Kamerun, Kanada, Kenia, Kirgistan, Kolumbia, Kongo Demokratyczne, Korea, Koreańska Republika Ludowa, Kuba, Liban, Litwa, Łotwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mauritius, Meksyk, Mołdawia, Mongolia, Namibia, Nepal, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Seszele, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Stany Zjednoczone, Sudan, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Tajlandia, Tanzania, Turcja, Turkmenistan, Uganda, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy,